Szkoła Podstawowa nr3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli - logo
Publiczna Szkoła - Julian Tuwim Lokomotywa
archiwum uroczystości aktualnosci certyfikaty nasi najlepsi dokumenty uczniowie kadra plan samorząd kontakt oferta historia zebrania kalendarz dzwonki programy podręczniki wspolpraca koła galeria inne szkolne nowa sól


Logo Polski Internet

Szkoła Promująca Zdrowie

Galeria - kategorie

Wycieczka do Czech - 2019

Klasy piąte uczestniczyły w dwudniowej wycieczce do Czech, naszych południowych sąsiadów. Z Nowej Soli wyjechaliśmy o godz. 7.00, a już o godz. 10.00 byliśmy na miejscu w Libercu. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Centrum Science Iqlandia oraz tamtejszy ogród zoologiczny. Pogoda nam nie dopisała, gdyż padał deszcz, ale najważniejsze, że widzieliśmy białego niedźwiedzia, który nie poruszał się, chyba spał. Kolejną atrakcją była wędrówka po Skalnym Mieście ?Adrspassko Teplickie? oraz przepłynięcie łodzią po malowniczym jeziorku. Po drodze mieliśmy możliwość podziwiać ok. 120 finezyjnych tworów skalnych. Zwiedzaliśmy także uroczą miejscowości Liberec oraz Jablonec nad Nysą. Tam mieszkaliśmy w hotelu ?Merkury?, gdzie wspólnie spożywaliśmy posiłki i spędziliśmy wolny czas. Pełni niezapomnianych wrażeń, zakupionych pamiątek szczęśliwie wróciliśmy do swojej rodzinnej miejscowości.

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - 2019

W naszej szkole, w tutejszej bibliotece odbyło się uroczyste ?Pasowanie na czytelnika? dla uczniów klasy I a i I b. Uczniowie z Koła Teatralnego ?Melpomena? z tej okazji przygotowali przedstawienie, którego głównym celem było wdrożenie dzieci z klas pierwszych do roli samodzielnego czytelnika korzystającego z usług biblioteki. Maluchy zostały wprowadzone w niezwykła atmosferę przy pięknej scenografii i wśród mnóstwa książek pokazali się król, królewna i krasnale. Dzieci oglądnęły inscenizację na temat szanowania i właściwego korzystania z książek. Otrzymały w nagrodę zakładki do książek, a uwieńczeniem wszystkiego była przysięga złożona przez każdego pierwszaka, której głośno tekst odczytały Krasnale, a nowi czytelnicy posłusznie powtarzali : ?My, czytelnicy niżej podpisani uroczyście przysięgamy, że o książki dbać będziemy (?).Należało też przypieczętować odciskiem własnego palca przy swoim nazwisku. Wtedy tez pojawiły się emocje, a nawet płacz radości. Pierwszoklasiści zapoznali również się z regulaminem biblioteki i bez trudności potrafią wymienić najważniejsze zasady korzystania z niej. Wszyscy bawili się razem z aktorami z kółka przy rytmach ulubionej piosenki ?My jesteśmy krasnoludki. Dzieci zapewne często będą odwiedzać bibliotekę szkolną, a kółko teatralne ponownie przygotuje pasowanie na kolejnych czytelników.

 

Dzień Dziecka w Muzeum Regionalnym w Zielonej Górze

Jak co roku wojewódzkie obchody Dnia Dziecka miały miejsce w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Został też rozstrzygnięty Regionalny Konkurs Poetycki pod hasłem ?Podróż do gwiazd?. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły, m.in. Igor Korszun z kl. VII b oraz uczniowie z klasy V b ? Julia Świątek, Julia Dłuska, Dominika Kryca, Jakub Andrzejczak i Kamila Gryglewicz z klasy VI. Ona też przygotowała prezentację sylwetki dr Henryka Jordana. Uczniowie otrzymali za swoje wiersze nagrody, mieli tez możliwość odczytania swoich utworów, które wybrał znany poeta zielonogórski. Z naszej szkoły zaszczyt spotkał Jakuba i Dominikę. Byli nieco stremowani, ale otrzymali gromkie oklaski i zostali mile przyjęci przez liczną publiczność. W znakomitych nastrojach wróciliśmy pełni niezwykłych wrażeń do szkoły.

 

DZIEŃ MATKI W KLASIE V B

Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy V b zaprosili swoje mamy, przygotowali inscenizację ?Na Olimpie?. Było spotkanie bogów, którzy między sobą toczyli interesujące rozmowy, spory i potyczki. Piękna scenografia, doborowi aktorzy ? amatorzy, którzy wykazali się dobrą grą aktorską zadziwili wszystkich. Zaproszeni goście, głównie mamy, babcie, ciocie i tatusiowie byli zachwyceni zdolnościami swoich pociech. Były wspólne zdjęcia, liczne brawa i wielka radość. Dzieci podziękowały zaproszonym osobom i wręczyły róże. Miła atmosfera, wspólne spotkanie dzieci i dorosłych przyczyniło się do jeszcze większej integracji zespołu klasowego.

 

DZIEŃ NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

strony:
[1] [2] [3] ... [138] następna