Szkoła Podstawowa nr3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli - logo
Publiczna Szkoła - Julian Tuwim Lokomotywa
archiwum uroczystości aktualnosci certyfikaty nasi najlepsi dokumenty uczniowie kadra plan samorząd kontakt oferta historia zebrania kalendarz dzwonki programy podręczniki wspolpraca koła galeria inne szkolne nowa sól


Logo Polski Internet

Szkoła Promująca Zdrowie

Afryka Kazika - Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy kl. I - III

niedziela, 15 kwietnia 2012
Zamieścił(a): admin
odsłon: 3553

W konkursie wzięło udział 39 zawodników kl. I - III ze wszystkich szkół naszego miasta (PSP 1,2,3,5,6,8,KPSP). Byli to reprezentanci wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Musieli wykazać się znajomością książki Łukasza Wierzbickiego "Afryka Kazika".
Gościem konkursu był sam autor książki. W czasie, kiedy komisja sprawdzała test napisany przez uczestników, Pan Łukasz przedstawił prezentację dotyczącą innej swojej książki "Dziadek i niedźwiadek" oraz odpowiadał na pytania konkursowiczów. Było to wspaniałe przeżycie dla wszystkich, bo na spotkaniu pojawiły się także rodziny uczestników.
Najlepszymi znawcami "Afryki Kazika" okazali się:
1. Marcelina Jania - PSP 3 (zdobyła maksymalną ilość punktów - 43)
2. Tomasz Dżugała - PSP 3
3. Dawid zKostrzewski - PSP 1
4. Weronika Bielicz - KPSP
5. Bartłomiej Patelka - KPSP
6. Izabella Prymakowska - PSP 3
Tym razem gospodarze byli bardzo niegościnni, bo zajęli aż trzy miejsca w finale:)
Nagrody wręczała Pani Dyrektor Katarzyna Wojtkowiak, oczywiście wspólnie z autorem książki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które po konkursie podpisywał Pan Łukasz. Można było kupić także inne książki Łukasza Wierzbickiego wraz z jego autografem.
Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Łukaszowi za przyjęcie naszego zaproszenia i za cierpliwe składanie autografów wraz z dedykacjami. Dziękujemy!!! A uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!!!

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć tutaj.

skomentuj