Szkolny Konkurs Recytatorski

czwartek, 28 lutego 2019

12 lutego bieżącego roku odbył się II etap Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Udział w nim wzięli uczniowie z klas IV - VIII, którzy przygotowali wybrane przez siebie wiersze.
Do Konkursu Powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie (w kolejności alfabetycznej) :
- Norbert Ganczar z kl. VII b,
- Igor Gornostaj z kl. VII b,
- Kamila Gryglewicz z kl. VI.
Wszyscy w swoich utworach zaprezentowali się doskonale. Przekazane przez nich treści były dobrą lekcją dla młodszych uczestników konkursu.
Kamili, Igorowi i Norbertowi naszym finalistom życzymy sukcesów w kolejnym etapie, ale przed nimi jeszcze sporo pracy, aby zostać laureatem w konkursie powiatowym.

Natomiast w dniu 26 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3. Stanowił on jednocześnie eliminacje do konkursu powiatowego Pro-Arte. Przed Komisją, w skład której weszły: Krystyna Godek-Zielińska (przewodnicząca), Kinga Kozioł-Rajkiewicz i Magdalena Borkowska, zaprezentowało się 9 uczniów. Repertuar przez nich wybrany był bardzo różnorodny, co dodało atrakcyjności konkursowi. Wszystkie dzieci prezentowały się bardzo dobrze. Świadczy to o tym, jak ciężko dzieci pracowały przygotowując się do występu. Komisja poddawała ocenie: znajomość tekstu, sposób prezentacji oraz wyraz artystyczny. W każdej z tych kategorii przyznawała maksymalnie po 3 punkty. I w taki oto prosty, arytmetyczny sposób, została wyłoniona zwycięska trójka, która będzie reprezentować nasza szkołę w konkursie Pro-Arte! I miejsce Natalia Gryglewicz z klasy 3a, II miejsce Natalia Kołodziejska z klasy 2b, III miejsce Weronika Łuczak z klasy 2b. Komisja postanowiła przyznać także jedno wyróżnienie, które powędrowało do Katarzyny Szajkiewicz z klasy 1b. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a z a finałowa trójkę trzymamy kciuki podczas konkursu Pro-Arte, który odbędzie się już 7 marca w NDK.

Zapraszamy do galerii zdjęć.