Szkoła Podstawowa nr3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli - logo
Publiczna Szkoła - Julian Tuwim Lokomotywa
archiwum uroczystości aktualnosci certyfikaty nasi najlepsi dokumenty uczniowie kadra plan samorząd kontakt oferta historia zebrania kalendarz dzwonki programy podręczniki wspolpraca koła galeria inne szkolne nowa sól


Logo Polski Internet

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkolny Konkurs Recytatorski

czwartek, 28 lutego 2019
Zamieścił(a): admin
odsłon: 312

12 lutego bieżącego roku odbył się II etap Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Udział w nim wzięli uczniowie z klas IV - VIII, którzy przygotowali wybrane przez siebie wiersze.
Do Konkursu Powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie (w kolejności alfabetycznej) :
- Norbert Ganczar z kl. VII b,
- Igor Gornostaj z kl. VII b,
- Kamila Gryglewicz z kl. VI.
Wszyscy w swoich utworach zaprezentowali się doskonale. Przekazane przez nich treści były dobrą lekcją dla młodszych uczestników konkursu.
Kamili, Igorowi i Norbertowi naszym finalistom życzymy sukcesów w kolejnym etapie, ale przed nimi jeszcze sporo pracy, aby zostać laureatem w konkursie powiatowym.

Natomiast w dniu 26 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3. Stanowił on jednocześnie eliminacje do konkursu powiatowego Pro-Arte. Przed Komisją, w skład której weszły: Krystyna Godek-Zielińska (przewodnicząca), Kinga Kozioł-Rajkiewicz i Magdalena Borkowska, zaprezentowało się 9 uczniów. Repertuar przez nich wybrany był bardzo różnorodny, co dodało atrakcyjności konkursowi. Wszystkie dzieci prezentowały się bardzo dobrze. Świadczy to o tym, jak ciężko dzieci pracowały przygotowując się do występu. Komisja poddawała ocenie: znajomość tekstu, sposób prezentacji oraz wyraz artystyczny. W każdej z tych kategorii przyznawała maksymalnie po 3 punkty. I w taki oto prosty, arytmetyczny sposób, została wyłoniona zwycięska trójka, która będzie reprezentować nasza szkołę w konkursie Pro-Arte! I miejsce Natalia Gryglewicz z klasy 3a, II miejsce Natalia Kołodziejska z klasy 2b, III miejsce Weronika Łuczak z klasy 2b. Komisja postanowiła przyznać także jedno wyróżnienie, które powędrowało do Katarzyny Szajkiewicz z klasy 1b. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a z a finałowa trójkę trzymamy kciuki podczas konkursu Pro-Arte, który odbędzie się już 7 marca w NDK.


Zapraszamy do galerii zdjęć.

skomentuj