Szkoła Podstawowa nr3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli - logo
Publiczna Szkoła - Julian Tuwim Lokomotywa
archiwum uroczystości aktualnosci certyfikaty nasi najlepsi dokumenty uczniowie kadra plan samorząd kontakt oferta historia zebrania kalendarz dzwonki programy podręczniki wspolpraca koła galeria inne szkolne nowa sól


Logo Polski Internet

Szkoła Promująca Zdrowie

oferta

 

"Szkoła, w której dziecko nie jest anonimowe"

 

 

    Drodzy Rodzice, w trosce o wszechstronny rozwój osobowy swoich dzieci pragniecie wysyłać je do dobrej szkoły i powierzać wysoko wykwalifikowanym pedagogom. Nasza szkoła jest przyjazna uczniowi i otwarta na współpracę z rodzicami. Zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 nie należy do dużych placówek oświatowych, co stanowi jej zaletę, ponieważ w małej społeczności łatwiej się zżyć, poznać i zaprzyjaźnić. U nas każdy uczeń ma imię. Nie jest jedynie numerem w dzienniku. Nauczyciele wspierają rodziców w dziedzinie wychowawczej,
a kierunek działalności kreujący postawę społeczną dziecka nie jest sprzeczny z ich wolą. Staramy się rozwijać dociekliwość poznawczą ukierunkowaną na poszukiwanie dobra, prawdy i piękna. Rodzice, którym dzieci sprawiają kłopoty wychowawcze, mogą liczyć na fachową pomoc pedagoga szkolnego.

    Nasi uczniowie biorą udział w konkursach przedmiotowych, recytatorskich, plastycznych, sportowych itd. Zdobywają laury i przynoszą chlubę swojej szkole i środowisku.

    Działają u nas kółka pozalekcyjne, które dostarczają przeżyć estetycznych, budzą i rozwijają zainteresowania, pozwalają na kulturalne spędzanie czasu wolnego. Organizowane są wycieczki, wyjścia do teatru, kina, konkursy, festyny oraz prezentacje osiągnięć, umiejętności i talentów dzieci.

       Drodzy Rodzice, Wasze dzieci na pewno będą czuły się dobrze w naszej szkole, a całe bogactwo naszych wspólnych działań wpłynie na właściwy i harmonijny ich rozwój.